Підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки

Кращі студенти радіотехніки України дев’ять років поспіль відвідують гостинне місто Вінницю з метою продемонструвати свої найкращі знання і вміння в цій області знань. Базовим вищим навчальним закладом для організації і проведення олімпіади є Вінницький національний технічний університет (http://vntu.edu.ua/). 4-7 квітня 2017 року у Вінниці відбувалася Всеукраїнська студентська олімпіада з радіотехніки (ВСОРТ–2017). Позмагатись за звання найсильніших у цій фаховій області приїхали кращі студенти та магістранти, які здобули перемоги у відбіркових Олімпіадах на базі 16 вищих навчальних закладів Вінниці, Києва, Чернігова, Запоріжжя, Черкас, Харкова, Житомира, Одеси, Львова, Чернівців, Хмельницького.
Урочисте відкриття відбулося у середу 5 квітня. Учасників Олімпіади привітали високопосадовці з Міністерства освіти і науки, Вінницької обласної ради та Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради. У зазначених адресах акцентувалася увага на лідерську роль технічного університету м. Вінниці в ініціюванні та просуванні нових освітніх ініціатив в технічну освіту як доповнення до якісного рівня викладання і організації Всеукраїнських та світових інтелектуальних студентських змагань програмістів, радіотехніків і інших напрямів. Зокрема, це продемонстровано університетом в минулому році – створенням Стaртап Школи “Sikorsky Challenge” м. Вінниці та формуванням нового молодіжного технічного руху “IT-SCOUTS”.
Цього року інтелектуальні та практичні навички молодих радистів було продемонстровано в теоретичному і практичному турах олімпіади (розробока пристрою з використанням Arduino). Колектив кафедри радіотехніки щорічно готує для учасників цікаві завдання і докладає максим зусиль для проведення змагання на високому рівні. Також в рамках олімпіади проводилась виставка-конкурс студентських радіоелектронних виробів, на яку зокрема привезли власні розробки студенти з трьох Харківських вищів. Крім згаданих змагань для учасників, супроводжуючих та членів журі було організовано екскурсію в музей авіації м. Вінниці. Учасникам олімпіади сподобалась насичена та цікава програма олімпіади. В якій зокрема було передбачено презентацій компаній спонсорів і партнерів ВСОРТ-2017. Зокрема цікавою і пізнавальною була презентація від компанії “Київстар” на тему “Еволюція технологій до стандарту 5G і управління спектром”.
Голова журі ВСОРТ-2017 Олександр Осадчук зазначив: “Всеукраїнська студентська Олімпіада з радіотехніки завжди збирає технічно грамотних і талановитих молодих фахівців в цьому напрямі. Саме вони в майбутньому стануть професійної елітою нового покоління радіоінженерів. Дуже приємно, що є розуміння представниками великого бізнесу важливості підтримки юних технічних талантів, компанія «Київстар», яка готова надихати молодь бути кращими і досягати успіху на обраному професійному шляху».
Головний експерт по спектральної стратегії «Київстар» Ігор Ерещенко сказав: «Я переконаний, що ідеї, які сьогодні були представлені на Олімпіаді, найближчим часом будуть допомагати кожному з нас в побуті і повсякденному житті. Подібні змагання завжди мотивують самовдосконалюватися, а це значить рости професійно. Мені дуже приємно, що саме компанія «Київстар», підтримуючи освітні проекти для молоді, є дотичною до цього зростання ».
Команда Чернігівського національного технічного університету (ЧНТУ) складалася з двох магістрів та бакалавра-третьокурсника. Олександр представник команди ЧНТУ, зазначив, ми не очікували, що тут буде два змагальних змагання – конкурс теоретичних знань (основний) і практичний конкурс (додатковий). Але наша команда відразу вирішила взяти участь у практичній частині, і у нас там хороші результати. Завдання полягало в зборі та налагодження щодо нескладної схеми за обмежений проміжок часу. Всі команди писали програму і програмували мікроконтролер для реалізації секундоміра. У нас все вийшло! Загальні враження – позитивні, отримали новий поштовх до саморозвитку! Дуже сподобався прийом учасників: гарно зустріли, поселили, організували харчування, забезпечили роздатковими та витратними матеріалами – все дуже на високому рівні! Спасибі Вінницькому НТУ і Вінниці за теплий прийом.
Насиченою була і екскурсійна програма, за сприяння Штабу Повітряних Сил учасники, супроводжуючі та члени журі мали змогу відвідати Музей Повітряних Сил Збройних Сил України – одне з найкращих зібрань авіаційної і ракетної військової техніки в нашій країні. Також всі гості мали можливість пройнятись красою весняної Вінниці під час автобусної й пішої екскурсії містом.
Результат практичного туру стало: 1 місце – Чернігівський технічного національного університету, 2 місце – Національний технічний університет «Львівська політехніка» та 3 місце – Вінницький національний технічний університет.
В основному заліку зафіксовано, індивідуальні місця:
1 місце – Горбатенко Максим (Вінницький національний технічний університет);
2 місце – Сесь Ростислав і Думенко Денис (Вінницький національний технічний університет);
3 місце – Соколов Кирило (Національний технічний університет України «КПІ» ім. Ігоря Сікорського), Демчина Юрій (Національний університет «Львівська політехніка») і Трофимов Павло (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»).
Командна першість, переможці розташувались наступним чином:
1 місце – Вінницький національний технічний університет.
2 місце – Національний технічний університет України «КПІ» ім. Ігоря Сікорського та Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова.
3 місце – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича та Національний університет «Львівська політехніка».
Сьогодні, коли в світі все більшого значення набувають нові наукомісткі технології, інженерні спеціальності знову виходять на ключові позиції. Знання, отриманні за фахом радіотехніка, дозволяють випускникам реалізувати себе в будь-якому напрямку, пов’язаний з прогресивними новітніми технологіями. З метою популяризації технічних знань серед школярів і студентів коледжів і технікумів оргкомітетом Всеукраїнської студентської олімпіади третій рік поспіль паралельно в березні проводиться дистанційна дослідницька олімпіада з радіотехніки (ДДОРТ-2017). Переможцями, в цьому році стали: 1 місце – Андріяш Владислав Харківський гідрометеорологічний технікум, 2 місце – Погребняк Владислав Ладиженський коледж (керівник Величко Тамара Григорівна) та Шатайло Артем технологічно-промисловий коледж ВНАУ.
Всі переможці отримали цінні призи від компанії «Київстар» з побажаннями не зупинятися на досягнутому, а розвиватися далі, показуючи найкращі результати не тільки в Україні, але і в світових масштабах. Також подарунки переможцям були презентовані від компанії «Melexis» лідера виробництва автомобільної електроніки.
У сучасному світі якісна освіта – це найцінніший, найдорожчий капітал, який людина набуває в житті. І якщо ви докладете достатньо сил до отримання знань – це стане міцним фундаментом для вашої подальшої кар’єри і професійного росту.

Деталі на сайті – http://vsort.org.ua/